http://www.blesky.eu


Titul článku:  Blesky na Pecha Kucha Night Ústí nad Labem


V pondělí, tedy tři dny před akcí jsem byl telefonicky kontaktován, zdali bych se nezůčastnil se svým velkým Teslovým transformátorem představení Pecha Kucha Night v Ústí nad Labem. Našli si mě, jak jinak na internetu. Jednalo se o akci místního Činoheráku v divadle v budově původního kina Hraničář. Byla to pro mě výzva, ještě nikdy jsem nebleskal v divadle. Takže jsem souhlasil a ve čtvrtek ve dvě hodiny vyrazil se vším naloženým v autě směrem Ústí po dálnici na Prahu.

Po příjezdu na místo nastalo vybalování. Postupně jsme vynosili veškerou techniku zezadu na pódium. Vzal jsem s sebou jako obvykle i 400W aktivní reprobednu s bezdrátovým mikrofonem. Původně jsem myslel, že bych se napíchl do velkého ozvučení, ale k tomu nakonec nedošlo. Důvod byl prostý - zvukař chtěl po mě vysvětlení, co to znamená odstup transformátoru 6m od elektroniky. Já mu vysvětloval, že sám mám reprobednu i s počítačem 5m daleko a nic se neděje. Zvukař i přesto trval na svém,"Ty zesilovače jsou celkem drahý a obávám se, že by to pojišťovna nezaplatila!" Takže bylo dohodnuto - po dobu mého vystoupení budou zesilovače preventivně vypnuty.

Po otestování funkce transformátoru nastalo čekání na zahájení programu - Line-Up byl pevně daný - já mám bleskat hned po přestávce, během níž stihnu postavit a zapojit zařízení. Princip představení Pecha Kucha spočívá v tom, že jednotliví účinkující mají na prezentaci 20 fotografií promítaných na velké plátno a každou fotku komentují 20s.Celkově tedy vystoupení každého umělce trvá 6min 40sec. Já neměl nic připraveno, takže jsme se dohodli s režií, že tam promítnou na začátek moje jméno, pak bude plátno tmavé a já si přes své PA okomentuji vystoupení a nakonec, po 6min a 40sec. mi promítnou Děkujeme. Přesně tak se stalo. Začínal jsem bleskat chvíli kontinuélně, pak jsem vystřihnul dva kousky s audiomodulací. Myslím si, že jsem z celé série vystoupení sklidil největší potlesk.

Po představení se za mnou stavilo pár diváků a prý se jim to opravdu moc líbilo. Rozdal jsem dvě vizitky a možná z toho budou další akce. Takže představení v Ústí - naprostá spokojenost.

Velký transformátor :-) Velký transformátor :-) Velký transformátor :-)
Vloženo: 13.12.2014   Čas: 20:13:56